CategoriesAktualności

Domowe sposoby na jesienne przeziębienie

Domowe sposoby na jesienne przeziębienie

Liście na drzewach żółkną, dzień coraz szybciej ustępuje szaremu wieczorowi. Chrypka, ogólne osłabienie, katar i kaszel aż w końcu przeziębienie. Obok leków do nabycia w aptece warto pochylić się nad domowymi sposobami, które pomogą wrócić do zdrowia.

Pij ciepłe napoje

Poranną kawę zamień na wzmacniające napoje. Herbaty, napary. Kubek gorącej mięty, egzotyczna zielona herbata z nutą jaśminu czy ciepły domowy sok z malin. Otocz ciepłem swój organizm. Przypomnij sobie smaki dzieciństwa, do ulubionej herbaty dodaj łyżkę malin albo syrop z czarnego bzu.

Pij ekologiczne soki z kiszonek

  • sok z buraków kiszonych zawiera witaminy i minerały
  • sok z kiszonej kapusty korzystnie wpływa na równowagę mikroflory jelitowej
  • sok z ogórków kiszonych zawiera przeciwutleniacze

Na śniadanie zjedz zupę

Podczas przeziębienia warto jest jako pierwszy posiłek zjeść ciepłą, gęstą zupę. Jeśli dobrze tolerujesz mleko krowie – niech będzie to zupa mleczna z kaszą, ryżem lub płatkami owsianymi. Lżejszą opcją jest mleko bez laktozy lub napój roślinny. Dodaj garść pożywnych orzechów, rodzynek. Wszystkie polskie superfoods są źródłem witamin – kup żurawinę, siemię lniane, zaopatrz się w miód z certyfikowanej pasieki.

Na obiad ponownie zjedz zupę

Dla procesu powracania do zdrowia ważne jest ogrzewanie organizmu. Wśród produktów Charsznickich Pól Natury są dostępne barszcze i żury. Zawsze ekologiczne – składniki pochodzą z certyfikowanych upraw. Dodaj do nich pożywne warzywa, ekologiczne mięso lub zjedz w wersji wege.

Pij wodę

Szczególnie podczas przeziębienia dbaj o to, aby wypijać zalecaną ilość wody. Nawodniony organizm skuteczniej upora się z walką o zdrowie. Dopilnuj, aby nie była zbyt zimna.

Oddychaj świeżym powietrzem

Jeśli aura za oknem jest przyjemna – wyjdź na spacer. Jeśli nie masz na to siły, pamiętaj o regularnym wietrzeniu pomieszczenia.

Zatroszcz się o sen

Sen to najlepszy lekarz. Podczas długiego snu organizm ma niezakłócony niczym czas na regenerację. Zwróć uwagę na godzinę, o której kładziesz się spać. 

Przeczytaj wpis o tym, dlaczego trzeba się wysypiać. Dowiesz się z niego, jaka godzina na zakończenie dnia jest rekomendowana.