CategoriesAktualności

Chłopiec z Kapuścianego Pola

Andrzej Polan – człowiek pasji, kucharz, znany z telewizyjnego „Dzień dobry TVN”. O gotowaniu mówi z łatwością, przeplatając pomysły na przepisy anegdotami i wyjątkowym poczuciem humoru. 

CHŁOPIEC Z KAPUŚCIANEGO POLA

Z Andrzejem podjęliśmy współpracę w 2021 roku. Trudno wyobrazić sobie kogoś, kto lepiej oddawałby naturę i filozofię firmy. Każde z naszych spotkań jest przepełnione śmiechem i czuć, że mamy podobny cel – promowanie tego, co zdrowe i pyszne, zaznaczając przy tym potęgę tradycyjnych przysmaków i miłość do lokalnej żywności. 

W Charsznicy, legendarnej, polskiej stolicy kapusty, Andrzej przemierzał kapuściane pola, obserwując jak przebiega produkcja naszych eko wyrobów. A że kapusta poza licznymi naukowo stwierdzonymi właściwościami prozdrowotnymi, posiada jeszcze rzekome właściwości rozrodcze – narodził się pomysł. Stworzyliśmy miejsce, które zrzesza miłośników gotowania i pozwala na swobodną wymianę kulinarnych upodobań. 

FORTUNA CHCIAŁABY SIĘ TOCZYĆ TYM KOŁEM, A KAŻDY BYŁBY SZCZĘŚLIWY MAJĄC JE W POSTACI PIĄTEGO KOŁA U SWOJEGO WOZU – CZYLI O KOLE GOSPODYŃ MIEJSKICH

Pod egidą Charsznickich Pól Natury i Andrzeja Polana, powstała grupa Koło Gospodyń Miejskich, która na facebooku zrzesza pasjonatów gotowania i pozwala wymieniać się przepisami i historiami codziennych, kulinarnych przeżyć.

Pani Krystyna, członkini naszej grupy, podzieliła się przepisem na potrawę węgierską z kiszonej kapusty, który w latach ‘60 został zapisany przez jej mamę na kursie Koła Gospodyń Wiejskich i do dziś przywołuje rodzinne wspomnienia i pozwala na odtworzenie smaków dzieciństwa. Przepis można znaleźć na grupie. To idealny przykład na to, jak jeden wpis może poruszyć lawinę pozytywnych wspomnień i sentymentów. 

Na grupie można znaleźć również kulinarne wyzwania. Jedno z nich zaproponowała niedawno Pani Beata, która zachęca do pomysłowych, świątecznych dań, pokazując filmik z przepisem na domowy zakwas buraczany. Nad wszystkim czuwa Andrzej Polan, który zaangażował się w społeczność i często udziela się na grupie komentując wpisy bądź nagrywając dedykowane filmiki. Na pewno warto odwiedzić Koło Gospodyń Miejskich i dać się zainspirować, a jeszcze lepiej skusić, by zostać w nim na stałe i stać się częścią tej świetnej grupy. 

Są wśród nas również osoby, które lubią zaszyć się w kuchennych czterech ścianach same, z książką kulinarną bądź przepisem babcinym zapisanym na skrawku papieru. Gotowanie stanowi dla nich moment odpoczynku, oderwania od świata internetu. Mając to z tyłu głowy, postanowiliśmy wspólnie z Andrzejem Polanem stworzyć wyjątkową książkę.

CZTERY PORY ROKU NA POLANIE SMAKÓW

Najnowsza książka kulinarna Andrzeja Polana nosi tytuł “Cztery pory roku na Polanie Smaków”. Jeśli mielibyśmy podać jeden powód, który świadczy o wyjątkowości tej pozycji, odpowiedzielibyśmy, że zawiera przepisy na każdą porę roku – zgodne z sezonowymi produktami. Sam Andrzej podsumowuje wydanie zapraszając “w podróż przez smaki, które skomponowała sama matka natura”. Charsznickie Pola Natury z matką naturą mają wiele wspólnego, dlatego też dorzuciliśmy do książki swoje trzy grosze, dzięki czemu znajdziecie w niej m.in. przepis na kiszone pomidory bądź kalafiora w occie

Kiedy można będzie zakupić książkę? 

Książka jest dostępna w księgarniach już od 30 listopada. Zachęcamy jednak do śledzenia naszej strony na facebooku i instagramie, ponieważ planujemy konkursy, w których nagrodą będzie ta pozycja! 

To dopiero początek naszej współpracy z Andrzejem Polanem. Choć bardzo owocny, nie możemy się doczekać tego, co wspólnie stworzymy w przyszłości. Tym bardziej, jeśli będziecie z nami, śledząc nasze poczynania!