CategoriesAktualności

Podaruj sobie zdrowie w wakacje

Podaruj sobie zdrowie w wakacje

Gdy pogoda sprzyja wypadom za miasto i piknikom, możecie zdrowie zabrać ze sobą na wycieczkę. Zapraszamy do lektury paru smakowitych porad.

Ogórek zielony ma garniturek
Idziesz z dziećmi do zoo? Pokrój w słupki ogórki kiszone i zabierz w szczelnym opakowaniu jako chrupiący dodatek do kanapki. 

Dzieci lubią ogórki
Do nauki smaków może posłużyć taka zabawa: smakowanie naprzemienne ogórków surowych i kiszonych.

Kanapka na wynos
Gdy pakujesz kanapkę na wycieczkę, zwróć uwagę, że folia aluminiowa ma dwie storny – matową i błyszczącą. Folia nie przepuszcza światła i wody, ale aby potrawa dłużej zachowała świeżość, jedzenie musi stykać się ze stroną matową.

Wstrząśnięte, nie zmieszane
Rowerowa wycieczka do lasu? Do kubka termicznego wlej schłodzony sok z kiszonych warzyw, zmieszaj go z marchewkowym albo jabłkowym. Dla dorosłych świetny napój orzeźwiający a dzięki odrobinie słodyczy młodsi członkowie rodziny wypiją ze smakiem.

Grill lubi warzywa
Nasze surówki polecają się na grilla. Zawsze krótki skład! Zobaczcie na tę z ogórkiem – 82% składu to ogórek, 8% to cebula, reszta to sosik.

Termos lubi chłodnik
Jeśli wycieczka jest dłuższa, do termosu możesz wlać chłodnik. Podczas przystanku na posiłek chłodnik z naszych ogórków kiszonych będzie świetnym dopełnieniem kanapki. A jeśli macie czas na ognisko – smakuj chłodnik z chlebem albo ziemniakami prosto z ogniska.

Czy produkty ekologiczne są zarezerwowane tylko dla wybranej grupy społeczeństwa? Już nie! Wszystkie nasze produkty to zdrowie i ekologia dostępne na wyciągnięcie ręki.