CategoriesAktualności

Jak się przygotować na jesień?

Jak się przygotować na jesień?

Co jeść, co pić? 

Ciepłe napoje, ciepłe posiłki. Kapuśniak z kiszonej kapusty na śniadanie to całkiem dobry pomysł! Dlaczego? Dostarczy energii a także ogrzeje narządy wewnętrzne i pobudzi je do pracy. Nadchodząca jesień to czas wzmożonych zachorowań a skracający się dzień wymusza suplementację witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ciepłe śniadanie to najlepszy początek dnia.

Dlaczego w domu powinno nosić się skarpetki lub kapcie? 

Ponieważ w ten sposób dbasz o swoje narządy wewnętrzne, a to one są gwarantem długiego zdrowia. Osoby cierpiące na dolegliwości ze strony nerek powinny całym rokiem – tak, również w letnie dni – w domu nosić kapcie. Wychodząc na dwór ubieraj się adekwatnie do pogody, nie przegrzewaj się zbyt ciepłymi ubraniami, jednocześnie pamiętaj o osłanianiu nerek.

Wysypiaj się

Tydzień temu pisaliśmy o zbawiennym wpływie snu na organizm. Pilnuj tego, aby chodzić spać przed godziną 23. Dzięki temu narządy wewnętrzne będą w dobrej kondycji a ty będziesz cieszyć się dobrym samopoczuciem. Jeśli miewasz trudności z zaśnięciem, tuż przed pójściem posłuchaj spokojnej muzyki. I pamiętaj, światło niebieskie emitowane przez ekrany pobudza. Dotyczy to również twojego telefonu komórkowego.

Myśl pozytywnie

W ostatni weekend października znów przestawimy zegarki. Wiemy, krótki dzień nie sprzyja popołudniowym pieszym wycieczkom i przebywaniu na dworze. Pomyśl już dziś jak możesz wykorzystać długie jesienne wieczory. Książka z biblioteki, nauka ręcznych robótek, ćwiczenia fizyczne z darmową aplikacją – jest wiele bezpłatnych atrakcji! Korzystaj ile się da!

Złota polska jesień potrafi być piękna. Dbaj o siebie, a będziesz dostrzegać tylko pozytywne aspekty tej pory roku!